top of page

Publikowanie bez zgody autora zabronione. Przetwarzanie danych tylko z zaznaczeniem: prognozowanie pogody hipotetyczne przebiegunowanie. Kopiowanie i publikowanie podlega karze. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Opracował: Ryszard Suski

 

Decyzja Zgromadzenia Rady Europy dotycząca szczepień na Covid-19 z dnia 27 stycznia 2021.
(niedziela, 7 luty 2021)
 

- Znaj swoje prawa -

27 stycznia 2021 roku Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy podjęło bardzo ważną i znaczącą dla obywateli Europy ustawę dotyczącą aktualnej sytuacji szczepień na Covid-19. Ani samo zgromdzenie ani tym bardziej sama ustawa nie została nagłośniona przez media głównego nurtu. Postanowiłem zatem udostępnić na moim blogu link do ustawy oraz najważniejsze punkty dotyczące szczepień. Jak wiadomo codziennie padamy ofiarami nagonki proszczepionkowej w Polsce. Namawiają politycy, aktorzy oraz inne wpływowe persony. Należy jednak pamiętać, że nie ma obowiązku przyjęcia szczepionki i nikt nie ma prawa nas do tego namawiać ani też nie grożą nam żadne reperkusje po odmównieniu przyjęcia szczepionki na Covid-19.

Poniżej zamieszczam tłumaczenie najważniejszych paragrafów z ustawy:


7.3.1 należy zapewnić aby obywatele byli poinformowani o tym, że szczepienia nie są obowiązkowe oraz że nikt nie będzie zmuszany politycznie, socjalnie ani w żaden inny sposób do przyjęcia szczepionki dopóki sam nie podejmie takiej decyzji;

7.3.2 należy zapewnić aby nikt nie był dyskryminowany za nie przyjęcie szczepionki ze względów na potencjalne ryzyko dla zdrowia lub osobistych;

7.3.3 należy podjąć działania w celu skutecznego uniknięcia fałszywych informacji, mylnych informacji oraz celowego wprowadzania w błąd w odniesieniu do szczepionek na Covid-19.

źródło: https://pace.coe.int/en/files/29004/html

Pozdrawiam serdecznie czytelników,

Ryszard Suski

Więcej artykułów....

 

 

 

 

bottom of page